Badania mogą być realizowane metodą tradycyjną lub metodą SET. Rodzaj wysiłku wybieramy w zależności od dyscypliny. Najczęściej jest to bieganie lub jazda na rowerze.
Pobierz przykładowy raport wyników
Badania mogą być realizowane metodą tradycyjną lub metodą SET. Rodzaj wysiłku wybieramy w zależności od dyscypliny. Najczęściej jest to bieganie lub jazda na rowerze.
Pobierz przykładowy raport wyników
Badania odbywają się za pomocą analizatorów przenośnych K5 i K4b2 firmy Cosmed, które stanowią złoty standard oceny krążeniowo-oddechowej w świecie diagnostyki sportowej.
Na podstawie analizy badań ergospirometrycznych obliczane są mi.in:
• VO2max (maksymalny pobór tlenu)
• Wentylacja minutowa płuc
• Próg tlenowy
• Próg beztlenowy
• Częstość skurczów serca w celu redukcji tkanki tłuszczowej
• Objętość wyrzutowa i pojemność minutowa serca
Zaletą tych badań jest niższa cena w stosunku do badań tradycyjnych oraz możliwość przeprowadzenia ich w dowolnych warunkach (np. podczas zgrupowań sportowych za granicą lub na wysokości).
Na podstawie danych tylko z pulsometru (częstość skurczów serca i prędkość) algorytm sztucznej inteligencji oblicza z wysoką precyzją parametry takie jak w teście metodą tradycyjną.
Badania beztlenowe – Oferujemy najpopularniejszy test wydolności beztlenowej czyli test Wingate. Dodatkowo możemy stworzyć protokół testu w zależności od potrzeb dyscypliny np. ocena przyspieszenia i prędkości maksymalnej. Badania te zazwyczaj obejmują pomiar biochemiczny krwi w celu oceny tolerancji zmęczenia metabolicznego.
Pobierz przykładowy raport wyników z testu szybkości lokomocyjnej.
Siła i moc mięśniowa jest determinantem wielu czynności ruchowych takich jak skoki, rzuty lub/i zmiana kierunku biegu. Wykorzystanie platform dynamometrycznych pozwala na ocenę zdolności siłowo-szybkościowych. Dodatkowo możliwa jest ocena asymetrii w poziomie siły/mocy pomiędzy prawą i lewą kończyną jako ocena ryzyka kontuzji/urazu lub w procesie rehabilitacji.
Pobierz przykładowy raport wyników
Możliwość szybkiej oceny siły maksymalnej bez sprawdzania 1RM powoduje, iż test ten cieszy się ogromną popularnością wśród młodszych jak i starszych zawodników. Dodatkową zaletą, testu jest ocena RFD (rate of force developement) czyli szybkości rozwoju siły. Dla dyscyplin takich jak lekkoatletyka, gry zespołowe czy sporty walki parametr ten ma kluczowe znaczenie. Badania wskazują, iż poprawa RFD przyczynia się do wzrostu szybkości lokomocyjnej, efektywniejszej zmiany kierunku biegu i zdolności do generowania większej mocy mięśniowej.
Analiza składu ciała odbywa się za pomocą analizatora FIT3D, który dokonuje pomiaru ponad 100 obwodów i objętości poszczególnych części ciała. Wyniki obejmują m.in. poziom:
Pobierz przykładowy raport wyników
Chcesz zadać mi pytanie lub masz wątpliwości? Skontaktuj się ze mną mailowo lub telefonicznie.