Amit Batra

Fizjolog sportowy

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W 2015 r. obrona pracy doktorskiej, obejmującej ocenę poziomu wydolności fizycznej w efekcie treningu interwałowego u zawodników sportów walki. Od 1999r. uprawia Taekwon-do ITF, w którym posiada stopień mistrzowski I dan. W latach 2004 -2013 członek kadry narodowej. W 2007 i 2009 roku zdobywca tytułów Mistrza Europy i Vice – mistrzostwa świata w konkurencji walk indywidualnych seniorów. Wielokrotny zdobywca Pucharu Europy oraz medali Pucharu świata.

Kariera i osiągnięcia zawodowe

W 2019 r. odbył praktyki zawodowe w Center of Excellence for Sport Science and Coach Education – akredytowany ośrodek treningowy i  naukowo – badawczy Amerykańskiego Komitetu Olimpijskiego na East Tennessee State University. Brał czynny udział w nadzorowaniu procesu treningowego i monitoringu zmian adaptacyjnych w drużynach NCAA D-1 w dyscyplinach: piłka nożna, tenis ziemny, podnoszenie ciężarów i siatkówka.  Równocześnie realizował projekt badawczy pt: „Analiza zmian w szybkości rozwoju siły (RFD) i siły maksymalnej w różnych etapach periodyzacji blokowej u zawodników podnoszenia ciężarów”. Mógł się uczyć od Dr. Michael Stone’a – jednego z pionierów periodyzacji blokowej w treningu siły i mocy. Autora ponad 500 publikacji na świecie i byłego dyrektora departamentu fizjologii sportu w Amerykańskim Komitecie Olimpijskim (USOC).

W 2012 roku przebywał w Stanach Zjednoczonych (Los Angeles),realizując stał w EXOS, które na co dzień współpracuje z zawodnikami takich drużyn jak: Los Angeles Galaxy, Los Angeles Dodgers, EvertonFootball Club, Estudiantes De La Plata, a także z kadrą narodową Niemiec (w piłce nożnej), z zawodnikami NFL (National Football League) i Chińskim Komitetem Olimpijskim.

Certyfikowany trener przygotowania motorycznego CSCS – Certified Strength and Conditioning Specialist organizacji NSCA (USA) oraz USAW (USA Weightlifiting Coach).

Osiągnięcia

Kontakt

Chcesz zadać mi pytanie lub masz wątpliwości? Skontaktuj się ze mną mailowo lub telefonicznie.